PEPPER X

JAKÁ JE PRAVDA A JAKÝ NA TO MÁME NÁZOR? SEMENA PEPPER - X MÁME VYSETY! VŠE SE DOČTETE NÍŽE A ZBYTEK UVIDÍME NA PODZIM.

PEPPER X

PEPPER X chilli paprička, která neEXISTUJE
 roste u nás 

Jak to celé vlastně je a jaký na to máme názor. Pokusíme se vám v pár odstavcích nastínit celou situaci. Mělo se jednat o nejpálivější chilli papričku na světě s rekordní hodnotou 3,18mil SHU. Nikde se ale neobjevilo potvrzení o laboratorním měření. A tak začaly vznikat teorie a fámy ohledně Pepper X. Někteří "prodejci" ve světě se snažili tvrdit, že semínka Pepper X mají, bohužel tomu tak nebylo a vznikaly další teorie ohledně marketingového podvodu. Proč se tak celé stalo se můžeme jen domnívat, nějaké vysvětlení ale existovat musí.


 

 


O CO VLASTNĚ JDE?

O nejpálivější chilli papričku na světě? Ano, v rámci honby za nejpálivější odrůdou na světě jsme dospěli posledního milníku v roce 2013, kdy tento rekord oficiálně převzala odrůda Carolina Reaper. Předběhla tak o kousek dosavadní rekordmanku Trinidad Scorpion Moruga. V roce 2017 pak byla veřejnosti předvedena první fotografie odrůdy Pepper X, která měla dosahovat hodnoty 3,18 milionu SHU. Tím to však celé záhadně utichlo. Proč se tak ale stalo? To se můžeme jen domnívat, ale ze zkušeností si troufáme tipnout.

 


JAK PEPPER X VYPADÁ?

Neexistovalo nic než jediná fotka této papričky. Zezačátku by ani o nic nešlo. Problém však nastal tím, že se postupem času se žádná další fotografie neobjevila. Stejně tak jsme nikdy neviděli výsledky testů. Zároveň však vyšla řada omáček, které údajně tuto odrůdu obsahují. Mnoho lidí proto celou aféru kolem Pepper X vidělo jako povedenou marketingovou akci právě na podporu prodeje těchto omáček. A řekněme si na rovinu, připálit ji extraktem, aby byla pálivější než ostatní, není žádný problém. Mnoho lidí se pokoušelo různými nekalými praktikami vydělat nemalé peníze prodejem semen této papriky, které "unikly" přímo z rukou Eda Currieho, tedy samotného tvůrce. Ve všech případech se však jednalo o odrůdy jako Big Mustard Mama, Golden Reaper, Mustard Nagabrain apod. Z pochopitelných důvodu se tak pro drtivou většinu chilli komunity stala Pepper X pouhým podvodem. Mýtem, který nikdy neexistoval. To se ale loňským rokem změnilo.